VLM Astrosat Media

Měsíčník Dům a zahrada Časopisem roku 2012!

15. 4. 2013

Unie vydavatelů vyhlásila ve čtvrtek 11. dubna 2013 výsledky devátého ročníku soutěže Časopis roku. A vítězem v kategorii s prodaným nákladem do 15 000 se stal časopis Dům a zahrada!

Unie vydavatelů vysvětluje udělení prestižního ocenění:

  • Časopis Dům a zahrada je dlouhodobě nejčtenější časopis o bydlení
  • Čtenost měsíčníku vzrostla ve druhém pololetí roku 2012 o 38 procent
  • Časopis prošel v roce 2011 relaunchem, který dále zvýšil kvalitu obsahu i grafiku
  • Obsah se pravidelně přizpůsobuje nejnovějším trendům v bydlení
  • Časopis se zapojuje do zlepšování stavu trhu rodinného bydlení
  • Díky soutěži Domy na míru se podařilo časopisu několik špičkových projektů rodinných domů

Publisher titulu Petr Zavadil úspěch komentuje: „Velmi nás těší, že jsme dostali toto prestižní ocenění, které dokládá jedinečnost titulu, který je jednoznačně nejčtenějším a nejzajímavějším časopisem o bydlení.“

Cílem soutěže Časopis roku je na jedné straně pomoci zdůraznit zadavatelům reklamy, mediálním agenturám i dalším subjektům působícím na mediálním trhu, že časopisy jsou živým a přitažlivým mediem, které dokáže vytvořit řadu zajímavých, inovativních a kvalitních titulů s přízní veřejnosti, které se mohou stát efektivním nosičem komerčního obsahu.

Na druhé straně je cílem soutěže vyhodnotit a popularizovat ty, kteří za těmito úspěšnými časopiseckými tituly a projekty stojí, tj. především redaktory a šéfredaktory vítězných titulů i celý management vydavatelství, který vytvářel prostor pro úspěch těchto titulů.

Hlavním partnerem letošního ročníku soutěže je První novinová společnost, a. s., která tuto úlohu plní již celou řadu let, a partnery jsou společnosti AVON, Microsoft a Sabre.

O titulu: DŮM&ZAHRADA je nejčtenější magazín o bydlení. Zaměřuje se na architekturu, stavbu, zařizování rodinného domu a úpravu jeho okolí. Časopis usiluje o komplexní a nadčasový přístup k problematice a všímá si všech fází, s nimiž se stavebník a majitel domu v průběhu stavby může setkat. Slouží jako zdroj cenných informací a praktických rad pro všechny, kdo uvažují o bydlení v rodinném domě nebo v něm již bydlí. Web: www.dumazahrada.cz. Časopis vydává společnost Sanoma Media CZ.