VLM Astrosat Media

Weby na eStrankach jsou nyni pristupne na tabletech a na mobilech

10. 9. 2013

Stránky všech uživatelů na www.estranky.cz jsou od nynějška plně přístupné na všech typech mobilních zařízení. Stačí mít internetový prohlížeč a připojení k internetu v telefonu či tabletu, zobrazovaný obsah se automaticky přizpůsobí velikosti displeje.

Stále více uživatelů si prohlíží webové stránky na mobilních telefonech a tabletech. eStránky proto nově upravily šablony všech webových stránek zákazníků pro pohodlné prohlížení obsahu na mobilních zařízeních. Jde v první řadě o chytré telefony, stranou ale nezůstávají ani uživatelé tradičních tlačítkových telefonů. Podmínkou je pouze připojení telefonu k internetu.

Zobrazované stránky se přizpůsobí danému telefonu, rozlišení displeje a dalším parametrům mobilního prohlížeče. Na velkém displeji budou stránky vypadat podobně jako na počítači, na menším budou stránky upraveny tak, aby se dal pohodlně prohlédnout jejich obsah – text i obrázky.

Nejvíce návštěvníků, kteří si prohlížejí webové stránky na www.estranky.cz přes mobilní zařízení, používá Apple iPad (40%), druhý nejoblíbenější mobilní přístroj je Apple iPhone (26%) a třetí je dvojice Samsung Galaxy S2/S3 (dohromady 14%). Z pohledu popularity operačních systémů mezi návštěvníky eStránek jasně vedou přístroje s Androidem (365 tisíc návštěv za měsíc) před iOS firmy Apple (176 tisíc).

Služba eStránky.cz je určena k vytváření webových stránek a elektronických obchodů bez znalosti programování. Provozuje ji firma Websitemaster a.s., která patří mediální společnosti Sanoma Media Praha.