VLM Astrosat Media

Květy a CzechTourism spouštějí celonárodní soutěž - NejUdálost našich dějin

4. 3. 2014

Události, které měly největší vliv na českou historii. Ty atraktivní formou představí celonárodní soutěž NejUdálost našich dějin, která začíná 6. 3. 2014. Klání vzniká ve spolupráci mezi Týdeníkem Květy a agenturou CzechTourism. Soutěž je spuštěna při příležitosti 180. výročí nejdéle vycházejícího časopisu na světě - Týdeníku Květy.

Nominace mají následující kategorie: NEJ… historická událost (volit se bude pouze z historických událostí) NEJ… český vynález a objev (volba vynálezů či objevů, jejichž význam přesáhl hranice Čech a Moravy) NEJ… sportovní úspěch (vybírat se bude ze sportovních úspěchů a událostí) NEJ… kulturní událost (v oblasti hudby, výtvarného umění, architektury, …)

Absolutním vítězem soutěže nad rámec všech kategorií se stane událost s nejvyšším počtem hlasů.

Zvláštní kategorií (pouze online) je NEJ… průšvih české historie. Nominace a hlasování probíhá pouze na webových stránkách www.nejvetsiudalost.cz

Akci připravuje Týdeník Květy ve spolupráci s portálem kudyznudy.cz, který provozuje agentura CzechTourism.

Partnery soutěže jsou:

Auto Opat, Rádio Impuls, Cestovní kancelář Alexandria, TourTrend a Albi.

Autorem soutěže je PR manažer Filip Poštulka.

Složení poroty:

Michal Horáček Autor desítek populárních písňových textů, novinář, spisovatel, básník, hudební producent a v neposlední řadě vystudovaný antropolog. Marta Kubišová Její Modlitba pro Martu ze seriálu Píseň pro Rudolfa III. se při okupaci v roce 1968 stala symbolem národního odporu. Byla jednou z mluvčích Charty 77. PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. Vystudoval historii a národopis na Univerzitě Karlově, působil v Československé akademii věd a v Národním muzeu v Praze. V současné době je jedním z nejprodávanějších českých spisovatelů, rekordy knihkupců láme jeho rozsáhlá Přemyslovská epopej, v níž líčí osudy posledních Přemyslovců (a pochopitelně Českého království). Kateřina Janků-Baďurová Bývalá úspěšná reprezentantka ve skoku o tyči. Na MS v japonské Ósace (2007) vybojovala výkonem 475 cm stříbrnou medaili. V roce 2010 oznámila ukončení kariéry. V roce 2012 vyhrála s Janem Onderem televizní soutěž StarDance aneb Když hvězdy tančí. Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc. Ve své době byl nejmladším jmenovaným profesorem v ČR. Zakladatel I. ústavu lékařské chemie a biochemie u nás, jeden z největších českých biochemiků. V letech 2005-2012 děkan I. LF UK, od 1. 2. 2014 rektor Univerzity Karlovy.