VLM Astrosat Media

National Geographic časopisem roku 2013!

11. 4. 2014

Pečeť kvality a důkaz čtenářské obliby. Za ty je považováno označení Časopis roku. Vítězem klání, které vyhlásila už podesáté Unie vydavatelů se, ve své kategorii, stal časopis National Geographic! Prestižní měsíčník uspěl mezi magazíny s prodaným nákladem 15 000 – 25 000 kusů.

Nezávislá porota zdůvodnila úspěch titulu slovy: „National Geographic klade důraz na společenskou odpovědnost čtenářů a pronáší témata, kterým se jiná média v tak rozsáhlé míře nevěnují. Témata jsou zarámována akcentem na ochranu přírody i celé naší planety, což odpovídá všeobecnému nárůstu zájmu lidí o budoucnost Země. National Geographic poskytuje informace z této oblasti rozšiřující se skupině čtenářů, jak dokazují údaje výzkumu čtenosti, neboť počet čtenářů se ve druhém pololetí roku 2013 v meziročním srovnání zvýšil o 77 procent.“

O časopisu: National Geographic vychází ve čtyřiceti jazykových mutacích a představuje nejrozšířenější časopis na světě. Mateřská National Geographic Society ve Washingtonu je největší neziskovou vzdělávací organizací na světě. Od svého vzniku v roce 1888 až do dnešních dnů podpořila přes deset tisíc výzkumných projektů. Vydavatelem časopisu je mediální dům Sanoma Media Praha.